Dárkový box na alternativní přípravu kávy

Co by měl obsahovat článek pro obdarovaného:

- informaci o tom, že káva, která se v boxu nachází je mletá a tedy je možnost ji rovnou využít při přípravě kávy pomocí alternativní přípravy  

- informace o jednotlivých produktech 

- tip na kávu, která se dá připravit díky Brew It stick (je dole pod produkty)

 

 Obsah dárkového boxu: 

 

alternativní popisek

Brew It Stick 

Značka: Barista & Co (Velká Británie)

Inovativní metoda přípravy kávy. Naplnit, zalít, vylouhovat, vyndat a vychutnat si šálek skvělé kávy. Tak snadné to je. Brew It Stick navíc využijete i pro přípravu sypaného čaje.

Brew It Stick je opravdu pro použití kdekoliv. Strčíte ho do batohu, díky použitému materiálu je velmi lehký. Dokáže tak nahradit přípravu French Pressem.

Přípravu kávy můžeme popsat pár kroky, je opravdu jednoduchá:

1) Nachystejte si hruběji mletou kávu
2) Odstraňte ručku
3) Košíček naplňte čerstvě namletou kávou a zašroubujte ručku zpět
4)  Do šálku nalijte vodu o teplotě přibližně 96°C aby se káva nespálila
5) Vložte košíček a promíchejte. Dojde tak k extrakci všech namletých zrnek
6) Po 4 minutách vytáhněte Brew It Stick a nechte si chutnat!

 

KeepCup Original Ristretto SiX 177 ml

Značka: KeepCup (Austrálie)

Mějte svůj KeepCup vždy po ruce a s úsměvem na tváři zamávejte jednorázovým kelímkům.

Ekologické hrnky Keepcup získaly spoustu ocenění. Jsou náramně oblíbeny mezi zákazníky s ohledem na použitelnost a barevnost. Jsou netoxické, ekologické a nahradí spoustu plastových kelímků na jedno použití.

Choďte do kavárny se svým Keepcupem. Vaše nápoje v nich vydrží déle teplé. Jsou bláznivě barevné a vaše káva či čaj v nich bude vypadat skvěle! Jdeme do boje konce s jednorázovými plastovými kelímky na kávu a jiných nápojů. Jdete do toho s námi?

Keepcupy sedí pod hlavy espresso kávovarů. Jejich velikost k tomu byla uzpůsobena. Kelímek tak můžete podat baristovi a zbytek nechat na něm. Víte, že ve 20 jednorázových kelímcích i s víčkem je tolik plastu, že stačí na výrobu jednoho KeepCupu? A navíc KeepCup vám vydrží až 4 roky.

alternativní popisek
alternativní popisek

Papua Nová Guinea - Tairora A / Lázeňská káva

Upraženo v Luhačovicích.  

Dobrá věc se podařila! Usilovnou pomocí družstva Colbran Coffeelands se vynikající káva z Papuy Nové Guinei dostává do světa. A je to skvělé, protože v šálku chutná nevšedně a přímo delikátně.

Producent: Colbran Coffeelands Estate

Na východním pohoří Panamy Nové Guinei je se místní obyvatelé věnují pěstování kávy na svých nerozsáhlých pozemcích. Pro podporu regionální produkce prvotřídní kávy vzniklo družstvo Colbran Coffeelands. Drobným kávovým farmářům v okolí se tak zpřístupnila cesta ke zpracování své úrody a prodeji. Získávají jak technickou podporu tak se jim nabízí i možnost předfinancování, aby farmáři mohli zajistit vše pro produkci kávy vysokých kvalit.

Čím jsou kávy z Papua Nová Guinea tak speciální?

Papua Nová Guinea, respektive její kávová produkce je zaměřena na kvalitu a to i svým jedinečným systémem velikostního třídění kávy. Tento systém zahrnuje velikosti A, B, Y, Y2 a Y3.

Přičemž „A“ znamená nejvyšší kvalitativní třídu - vyvážený, jednotný, čistý šálek kávy s výrazným tělem a dobrou aciditou, bohatým aroma a minimem vad (méně než 10 defektů na kilo kávy).

 

Etiopie - Banco Gotete washed / Lázeňská káva

Upraženo v Luhačovicích. 

Káva z oblasti Kochere a nadmořské výšky 2000 - 2100 m.n.m. Promytě zpracovaná Arabica odrůdy Heirloom.

Legu Trading stojí za produkcí této kávy. Farmáři žijící v okolí města Banco Gotete dali dohromady kávové třešně a díky tomu mohla vzniknout tato káva. Zemědělci obvykle vlastní méně než hektar půdy. Většina kávy, která pochází z tohoto regionu je 100% ekologická. Naše Banco Gotete nemá certifikát, ale za tímto faktem stojí jednání vlády, která omezila chemická hnojiva a pesticidy. Zralé třešně jsou farmáři obvykle dodávány v okruhu 10 kilometrů od jejich pozemku. Věnují velkou péči přebírání a kontrole zralých třešní.

Od výrobce: Pražíme výběrovou kávu, vlastní směsi i individuální kávy, které dovážíme ze všech koutů světa. Pod značkou Lázeňská káva přinášíme pohodu do vašeho šálku přímo z lázní, kde káva vzniká. Naše značka The Bakery Coffee je moderní ovocná káva pro filtr i espresso v netradičním designu.

alternativní popisek
alternativní popisek

Letní zahrádka sypaný čaj / Květomluva

Vyrobeno ve Vlachovicích (okr. Zlín)

Bylinky z valašska vytvoří v tomto spojení krásně voňavou směs. Ta pomůže pak k přípravě čaje, který příjemně uklidní a navodí spokojenou atmosféru.

V čaji najdete pouze voňavé bylinky z valašské zahrádky a bělokarpatských luk. Ochutnejte a nechte se přenést na zápraží valašské roubenky s výhledem na rozkvetlou předzahrádku plnou levandule, měsíčku, bezu, máty a kopřivy. Čaj, který v květomluvě kombinuje upřímnost, touhu s trošičkou rozmaru, je dokonalý společník pro chvíle pohody.

Návod k použití: 1-2 čajové lžičky směsi přelijte 250 ml vařící vody. Louhujte minimálně 10 minut, ideálně v zakryté nádobě. Je možné použít i druhý nálev.

Od výrobce: Přes 100 let stará valašská sušírna na ovoce a byliny sv. Františka, bělokarpatské louky a naše chudé, kamenité, na vysokém kopci rozeseté políčka bylin naší bylinné farmy. Nová, moderní valašská provozovna a všude přítomná omamná bylinná vůně. To je ten náš milovaný kousek „vlachovské” krajiny, kde vše vzniká – naše bylinky, naše výrobky, ale i my Fryzelkovi z Květomluvy.

Každý z nás má na výběr jakými cestami života se vydá, čím se chce obklopit a co po něm zůstane. Naše cesta vede úzkou horskou pěšinkou, plnou zkoušek, nových výzev, nepříjemných pádů, ale i úplně nových pohledů, které nás mění a dávají radost a inspiraci.

Ovocné plátky z černého rybízu / Ovocňák

Vyrobeno v Rudicích (okr. Uherské Hradiště)

Rafinovaná kyselá chuť láká děti i dospělé.

Černý rybíz obsahuje desetkrát více vitaminu C než citrony. Důležitý je rutin ze skupiny vitaminů P, který pomáhá především od křečových žil a s udržováním správné konzistence krve. V černém rybízu najdeme i vitaminy skupiny B. Co se týče minerálů, je v něm zejména vápník a železo, dále hořčík, draslík a mangan.

Od výrobce: Myšlenka vyrábět čistý ovocný mošt se v naší rodině zrodila už v roce 2011. Chtěli jsme českým spotřebitelům nabídnout kvalitní český produkt, který nám v té době na trhu chyběl. A proč zrovna mošt? U nás v podhůří Bílých Karpat, na jejichž jižních svazích se daří hlavně ovocným stromům a vinné révě, nebylo potřeba inspiraci hledat dlouho.

Kde vyrábíme? Mošty, pyré a další produkty vyrábíme pod značkou Ovocňák v moštárně v Rudicích a od roku 2019 i na farmě v Beckově na Slovensku.

Vyrábíme převážně z ovoce a zeleniny od sadařů a pěstitelů z oblasti Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, malou část bereme od o něco vzdálenějších moravských pěstitelů nebo farmy Beckov. Většinu ovoce pěstujeme ve vlastních sadech, které jsme založili v roce 2013 a na kvalitu surovin tak nejen dohlížíme, ale i si ji sami určujeme.

 

alternativní popisek
alternativní popisek

Ovocné plátky jahodové / Ovocňák

Vyrobeno v Rudicích (okr. Uherské Hradiště)

Jahody jsou symbol začínajícího léta a s Ovocňákovými plátky si léto můžete užívat třeba každý den. České a slovenské jahody kombinujeme s jablky ze sadů z oblasti kolem česko-slovenského pomezí, drtíme a poté šetrně sušíme za nízkých teplot, abychom v našich plátcích zachovali co nejvíc chuti i zdraví z ovoce čerstvého.

 

Stylový box

Nejen obsah, ale i naše obaly stojí za zmínku!

Box z borovicového dřeva díky jeho univerzálnosti určitě ještě využijete - ať už do něj uložíte kosmetiku, schováte doutníky či oblíbené čaje, nebo zabalíte další dárek a pošlete ho dál. Fantazii se meze nekladou.

V Gifitu si zakládáme na ohleduplnosti k přírodě, proto jsou ekologické nejen produkty, ale i celé provedení dárkového balení. 

Naše dárky jsou zkrátka stvořené pro to, aby dělaly radost a vyprávěly příběhy.

Pochlubte se, jak se vám dárek líbil, nebo jak originálně jste využili svůj box. Sdílejte svůj příběh na sociálních sítích s hashtagem #Gifitstory.

alternativní popisek 

Tip na osvěžující drink

alternativní popisek

Ledová káva z mražených kostek

Už jste někdy zkoušeli mraženou kávu? Připravte si silnou kávu nebo espresso, zamrazte a pak tyto kostky jen vhoďte do mléka. Voilá, nápoj je hotový! Tuto kávu si můžete namrazit ve větším množství a celé léto jen po ní sahat do zásob.

16g středně mleté kávy
100ml vody
forma na led

Mražená káva: Kávu zalijte vroucí vodou a nechte překapat přes kávový filtr. Rozlijte do formiček na led a nechte zatuhnout.

Nápoj: Všechny kostky kávy dejte do sklenice a dolijte mlékem. Promíchejte a můžete podávat.

Zdroj: www.receptyprimanapadu.cz