Vítejte v Gifitu!

Gratulujeme k obdrženému dárku. Je skvělé mít kolem sebe fajn lidi, kteří vás mají rádi. 

Text

Text

Text

Text

alternativní popisek

Vinná medovina Muškát Ottonel 2021  / Zborovský

Vyrobeno ve Velkých Pavlovicích, vinice Stará Hora

Vinná medovina se vyrábí kvašením ze včelího medu a vinného moštu odrůdy Muškát Ottonel z Velkých Pavlovic. Medovina je velmi sladká a ocení ji milovníci sladkých vín i tradiční medoviny. Obsah alkoholu: 13,5%.

Vinohrad Stará Hora najdete na náhorní rovině nad Velkými Pavlovicemi s ideálním směřováním řádků sever – jih. Kopec na severní straně ho chrání před chladnými větry a díky záhřevné lehčí černozemi ze sprašovým podložím hrozny ideálně vyzrávají. Tak vznikají nádherná vína s jemným muškátovým aroma i s harmonickým obsahem zbytkového cukru. Vína, která milují předvším ženy.

Od výrobce: Pokora k půdě, která nás živí, úcta k prastaré pálavské krajině, ze které vycházíme, láska k vinícím a vášeň pro víno - to tvoří hnací motor našeho hospodářství. Vinařství Zborovský jsme založili v roce 2001 z malé, z 10-ti arové viničky našeho otce. Od té doby organicky rosteme, rozvíjíme tradiční moravskou vinařinu kombinovanou s moderními technologiemi a vlastními inovativními postupy. Pracujeme vždy s maximálním ohledem na révu, přírodu a jejich ochranu. Vznikají tak vína s osobním rukopisem, výrazně odrůdová, nekomplikovaná a harmonická.

Med a dračí ovoce / Meduška

Vyrobeno v Mikulovicích (okr. Třebíč)

Nádherný, voňavý a velmi povedený druh medu...po smíchání překvapí výsledná chuť a ještě více barva tohoto medu. Jde o opravdu zajímavou kombinaci, která se hodí k jakémukoliv pečivu, výtečný je na palačinky a lívance, k přislazování kaší a samozřejmě se dá jíst jen tak...prostě mlsat zdravě.

95% květový pastovaný med /5% lyofilizované dračí ovoce - Pitája

Název dračí ovoce (dragon fruit) získala pitahaya podle slupky, která se podobá dračí kůži. Jedná se o plod rostliny rodu Hylocereus z čeledi kaktusovitých, která ke svému růstu potřebuje velké množství slunce a vláhy. Pitahaya je tropické ovoce, které se nejčastěji pěstuje v asijských a středoamerických či jihoamerických zemích. Dračí ovoce obsahuje velké množství vitamínů, mezi které patří vitamíny B, C, E, antioxidanty, železo, vápník a vláknina.

Od výrobce: Všechny produkty jsou vyráběny s láskou k přírodě a k našim včelám. Přísady, které přidáváme do medu, ať už jde o ovoce, ořechy, bylinky či koření, jsou vždy té nejvyšší kvality od prověřených dodavatelů.


 

 

 
alternativní popisek
alternativní popisek

Svatojánské ořechy / Chuť Moravy

Vyrobeno v Brně

Delikatesa vyrobená z vlašských ořechů, podle původní 100 let staré receptury. Ještě zelené, nezralé ořechy výrobce sklízí v období kolem svatého Jana (24. června), kdy ještě není zcela vyvinutá skořápka ořechu. Díky tomu je lze celé (včetně skořápky a slupky) naložit do lahodného kořeněného sirupu z cukru. Kromě výborné chuti, jsou vlašské ořechy známé pro své blahodárné účinky na lidský organismus.

K čemu se svatojánské ořechy hodí?
Svatojánské ořechy, nakrájené na tenké plátky, nejlépe vyniknou v kombinaci s čerstvými smetanovými sýry a paštikou. Skvěle se také hodí ke zvěřině, do salátů nebo dezertů.

Produkt získal mnoho ocenění:
Great Taste 2018
Regionální potravina 2018
Zlatá Chuť jižní Moravy 2018
Zlatá salima 2016 - veletrh SALIMA
TOP delikatesa 2014 - veletrh Víno & Delikatesy

Od výrobce: Prvních několik produktů od menších producentů jsme zaštítili vlastní značkou Chuť Moravy a pod tou začali nabízet "to nejlepší" od moravských malovýrobců. To nám ale za chvíli nestačilo a chtěli jsme přijít se svými vlastními produkty. Inspirace ve starých kuchařkách pak stála u zrodu první speciality Svatojánských ořechů. Po jejich velkém ohlasu následovaly další netradiční chuťovky jako chmelíček, nakládané zelené hustopečské mandle nebo smrkové želé. Pokaždé se snažíme přijít s něčím novým, neotřelým a hlavně výjimečným ve své chuti. A to se nám snad zatím daří, posuďte sami. 

 

 

 

Pečená jablíčka s máslovým karamelem / Via Delicia

Vyrobeno v Zábřehu

Jablka pečená v předehřáté troubě do té doby, než změknou a chytí tu správnou zkaramelizovanou vůni. Výrobce ještě přidává voňavé koření a hlavně máslový karamel, připravovaný z cukru a čerstvého másla. Tato pochoutka je vynikající studená, podávaná jen tak, nebo s jemným pečivem. Ale dá se i krátce zapéci s drobenkou a vznikne nedostižný crumble.

Tato pochoutka je vynikající studená, podávaná jen tak, nebo s jemným pečivem. Ale dá se i krátce zapéci s drobenkou a vznikne nedostižný crumble. Velmi zajímavá je kombinace s játrovou paštikou.

Od výrobce: Bezchlebovu rodinnou konzervárnu najdete v Zábřehu. Jedná se o malou manufakturu. Založil ji Olin Bezchleba v roce 2011 po 18 letech působení v gastronomii a potravinářském průmyslu. K založení vlastní značky Via Delicia ho přivedla inspirace francouzskými lokálními trhy, které poznal během svého působení ve Francii, a především nález staré knihy o zavařování z roku 1925.

Její majitelka, zřejmě hospodyně ze statku, si do ní pečlivě zapisovala své poznatky a recepty. Bohatost čerstvých surovin od pozdního jara do podzimu a zároveň omezené možnosti uchování potravin ji vedly k využívání tehdy moderní konzervace sterilování v zavařovacích sklenicích. Zásoby pak vydržely celou zimu až do jara. Zpracovávalo se vše ze zahrady, dvorku, rybníku i lesa.

Některé recepty jsme ponechali v původní podobě, jiné jsme mírně upravili a na dalších ještě pracujeme a dolaďujeme je. Naše produkty vyrábíme z velké části ručně, ale mlýnek na maso s klikou nebo ruční struhadlo zeleniny už opravdu nějakou dobu nepoužíváme :-)

alternativní popisek
alternativní popisek

Arašídový krém s hořkou čokoládou a mátou / Božské oříšky

Vyrobeno v Přibyslavicích

Arašídový krém s hořkou čokoládou a mátou je chutnou a výživnou potravinou, ideální jako doplněk do Vašich jídel, svačinek, k vaření nebo jen tak na toast. Skvěle se hodí do různých zdravých receptů, vřele doporučujeme vyzkoušet.

Pro docílení tekuté konzistenci krém uchovávejte v pokojové teplotě.

Pro docílení tuhé konzistenci krém uchovávejte v chladu a temnu.

Od výrobce: Od prvních arašídových krémů jsem se postupně dostal k mandlovému a kešu krému díky kterým jsem se dostal do podvědomí dnešních odběratelů. Postupně jsem začal experimentovat s kvalitními ingrediencemi a nyní v moji nabídce najdete mnoho čokoládových másel. V současné době navštěvuji food festivaly a nespočet trhů, kde se rád potkávám s lidmi a dozvídám se, jak jim ořechová másla chutnají, a kam by se dalo dále posunout v chuti nebo tvorbě nového produktu.

Budu rád, když si mlsáním s božskými ořechy zpříjemníte den nebo něco sladkého upečete.

Kešu krém s malinami / Božské oříšky

Vyrobeno v Přibyslavicích

Věříme, že po ochutnání našeho nového Kešu krému s malinami již nebudete chtít jiný! Obsahuje pouze dvě ingredience - kešu oříšky pražené a lyofilizované maliny. Samozřejmě náš "malinový" krém neobsahuje žádné umělé konzervanty a podobné látky, které tělu jen uškodí. Již první lžička naší novinky Vás doslova pohltí.

Pro docílení tekuté konzistenci krém uchovávejte v pokojové teplotě.

Pro docílení tuhé konzistenci krém uchovávejte v chladu a temnu.

alternativní popisek

 

alternativní popisek

Plovoucí svíčka srdíčko / Meduška

Vyrobeno v Mikulovicích (okr. Třebíč)

Krásná plovoucí svíčka odlitá ze 100% včelího vosku v přírodní barvě ve tvaru srdce.

Včelí produkty, to je nejen, med, propolis nebo včelí pyl, ale velmi významným a po staletí využívaným je i včelí vosk. Využití nalézá nejen v kosmetice, ale především pro výrobu svíček. Vosk na svíčky je přírodním produktem a svíčky z pravého včelího vosku jsou naprosto jedinečné! Dárkové svíčky, dekorační svíčky, vánoční svíčky, čajové svíčky nebo plovoucí svíčky z včelího vosku jsou ideální i jako pozornost pro kohokoliv.

Stylový box

Nejen obsah, ale i naše obaly stojí za zmínku!

Box z borovicového dřeva díky jeho univerzálnosti určitě ještě využijete - ať už do něj uložíte kosmetiku, schováte doutníky či oblíbené čaje, nebo zabalíte další dárek a pošlete ho dál. Fantazii se meze nekladou.

V Gifitu si zakládáme na ohleduplnosti k přírodě, proto jsou ekologické nejen produkty, ale i celé provedení dárkového balení. 

Naše dárky jsou zkrátka stvořené pro to, aby dělaly radost a vyprávěly příběhy.

Pochlubte se, jak se vám dárek líbil, nebo jak originálně jste využili svůj box. Sdílejte svůj příběh na sociálních sítích s hashtagem #Gifitstory.

Ať se daří!

alternativní popisek