Dárková BIO kazeta ze Slovácka

 

Text

Text

Text

Text

 

Rulandské modré 2015, výběr z bobulí / Vinařství Jedlička

Vyrobeno v Bořeticích (Velkopavlovická vinařská podoblast)

Elegantní plné víno světle rubínové až cihlově červené barvy. Jemná vůně s tóny hořkých mandlí, ostružin, horkých malin, švestek a černých třešní se snoubí s jemným nádechem máty, fialek a růží. Plná sametově hladká chuť s uhlazenou kyselinou a velmi jemnou tříslovinou, dodávají vínu sametovou hebkost při klouzání po jazyku. 

Ocenění:
Zlatá medaile - Král vín ČR 2020
Zlatá medaile - Promenáda červ. vín 2020
Zlatá medaile- Promenáda červ. vín 2019
Zlatá medaile - Epicure 2019
Top 30 vín MH Velké Pavlovice 2017/18
Zlatá medaile - Vinoforum Chrudim 16
Zlatá medaile - Praque wine tropy
Zlatá medaile - Pardubice 2018

Od výrobce: Rodinné vinařství hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě. Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy.

alternativní popisek
alternativní popisek

BIO chia aronie / Dr. Hlaváč

Vyrobeno v Králově u Uherského Brodu

Vypadá jako džem, ale není to džem. Jedinečná lahůdka z těch nejkvalitnějších aronií pěstovaných v ekologických sadech. Lahodně sladkou chuť výrobce docílil přídavkem šťávy z vyzrálých bio hroznů, která je zahuštěna pouze šetrným odpařením vody. Pomyslnou třešničkou na dortu je přídavek chia semínka, která posouvá nutriční hodnotu této ovocné dobroty do úplně jiné roviny.

Od výrobce: Jsme výrobci džemů, povidel, ovocných nápojů a sirupů bez přídavku cukrů, ovocných, makových, ořechových, čokoládových, zeleninových a cereálních náplní pro pekařskou i cukrářskou výrobu a gastronomické provozy. Výrobky jsou připravovány podle vyvinutých receptur, s ohledem na požadavky českých a zahraničních spotřebitelů.

 

 

 

Bioláda rakytník a hruška / Koldokol

Vyrobeno ve Starém Hrozenkově (východní Morava, hraniční přechod na Slovensko)

Této dvojici to funguje znamenitě! Plná chuť hrušek s jemnou kyselostí rakytníku krásně ladí a společně vytváří hotovou marmeládovou bio symfonii! On je přirozeným zdrojem vitamínu C, ona přináší sladkost a plnou chuť. Dohromady tvoří dokonalý pár, který vám zamotá hlavu a omámí vaše chuťové buňky. To je pravá domácí rakytníková marmeláda s hruškami!

Jak si nejlépe Bioládu vychutnat? Náš domácí rakytníkový džem s hruškami vás potěší na koláči i na palačinkách. V kombinaci s mlékem z něj bude výtečný mléčný koktejl. A co teprve, když si jej vezmete jako zdroj energie na výlet do hor! Hruška a rakytník vás prostě nezklamou.

Skladování: Bioláda nemá ráda přímé slunce a extrémní teploty, proto ji po otevření uložte do lednice při teplotě 4–8 °C a spotřebujte do 4 týdnů.

Od výrobce: Inspirujeme se v přírodě. Příroda nepotřebuje chemii, barviva ani konzervanty. Věříme, že to dobré pro život je všude kolem nás – zralé ovoce, které si člověk může natrhat v zahradě, stejně jako bylinky, které můžeme sbírat na lukách v okolí. To vše jsou suroviny, které nám dává příroda a se kterými je radost pracovat.

alternativní popisek
alternativní popisek

Švestková povidla / Eko sady Komňa

Vyrobeno v Komni (úpatí Bílých Karpat, okr. Uherské Hradiště)

Švestková povidla v prvotřídní kvalitě oceněná prestižní cenou "Biopotravina roku 2019". Pro výrobu 100g hotového výrobku bylo použito 400g bio švestek. Ve 100g výrobku je obsaženo 60g přírodních sladidel. Bez přídavku cukru , konzervantů a nepasírovaná. 

Od výrobce: Eko sady Komňa najdete v ideální lokalitě pro pěstování švestek – patří do oblasti Moravského Slovácka. Rodinná firma byla založena v roce 2005, v témže roce jsme vysázeli první 1,3 hektarový smíšený sad. Další rozšíření přišlo v roce 2008 a to o 7,5 ha švestkových sadů. Od samého počátku ctíme zásady ekologického zemědělství a citlivého přístupu k půdě a krajině. Obklopeni malebnou krajinou CHKO Bílé Karpaty, ve svých sadech pěstujeme a dále vlastními silami zpracováváme švestky, jablka a hrušky.

Díky absenci chemických hnojiv a postřiků je veškeré ovoce pocházející z našich sadů v Bio kvalitě. Bio švestky a další ovoce z Eko sadů Komňa je určeno pro přímou konzumaci, sušení, zamrazování, zavařování a v neposlední řadě na kvas. Mezi další tradiční způsoby zpracování patří vaření povidel a lisování moštu. Malými pomocníky, kteří také přispívají k bohaté úrodě, jsou naše včelky. Díky nim pro Vás stáčíme i vlastní med.

 

Planá trnka / Horňácká farma

Vyrobeno ve Hrubé Vrbce (úpatí Bílých Karpat, okr. Hodonín)

Posledním do party BIO produktů je tento pečený čaj. Vynikající snoubení chutí - šťavnatá jablka, plané trnky, BIO třtinový cukr a špetka skořice. Kombinace, která Vám vykouzlí úsměv na tváři :-)

Od výrobce: Horňácká farma sídlí v Hrubé Vrbce naproti evangelického kostela. Hospodaříme ekologicky, protože ekologické zemědělství je pokrokový a moderní způsob hospodaření, který staví na tisíciletých zkušenostech našich předků. Na farmě chováme skot, prasata, miniprasata, ovce, kozy, husy, koně a jednoho osla. Všechna zvířata chovaná na farmě mají možnost volného pohybu a jsou krmena výhradně krmivem, které si sami vypěstujeme na loukách a polích, které nijak chemicky neošetřujeme. Ekologicky pěstované potraviny obsahují více vitamínů a antioxidantů, naopak v nich nejsou zbytky pesticidů, proto je i maso ekologicky chovaných zvířat hodnotnější.

Farma spolupracuje při péči o krajinu se Správou CHKO Bílé Karpaty a to na území Vojšických luk a v lokalitě Velické zahrady. Obě zmíněné oblasti spadají do soustavy chráněných území Natura 2000, což je soustava chráněných území určených k ochraně biologické rozmanitosti v celé Evropské unii.

 

alternativní popisek
alternativní popisek

Stylový box

Nejen obsah, ale i naše obaly stojí za zmínku!

Box z borovicového dřeva díky jeho univerzálnosti určitě ještě využijete - ať už do něj uložíte kosmetiku, schováte doutníky či oblíbené čaje, nebo zabalíte další dárek a pošlete ho dál. Fantazii se meze nekladou.

V Gifitu si zakládáme na ohleduplnosti k přírodě, proto jsou ekologické nejen produkty, ale i celé provedení dárkového balení. 

Naše dárky jsou zkrátka stvořené pro to, aby dělaly radost a vyprávěly příběhy.

Pochlubte se, jak se vám dárek líbil, nebo jak originálně jste využili svůj box. Sdílejte svůj příběh na sociálních sítích s hashtagem #Gifitstory.

Ať se daří!