Dárkový Hygge box

pozn. text, který jsem měla k boxu připraven - jsou v něm vystihnuté základní prvky Hygge

Hledáte vhodný dárek pro milovnici štěstí, pohody a večerů doma? Nebo chcete dopřát obdarované chvilku klidu, vzhledem k tomu, že neumí odpočívat a je stále v pohybu? Ať již hledáte dárek pro kteroukoliv povahu, věříme, že Hygge box okouzlí každého! Hygge získalo na své popularitě, pomalu se jeho prvky prolínají do životního stylu. A i v hektické době si tedy lze užít poklidnou chvilkou strávenou v teple domova, zapálit si například svíčku a přečíst si oblíbenou knihu. A horký nápoj, ten nesmí chybět! 

Co vše obsahuje box pro dokonalé chvilky pohody? Představte si, že za okny padá sníh a to je ten správný čas na poklidný večer doma v teple. Atmosféru si lépe vychutnáte s tlumeným světlem, které lze docílit například díky svíčkám a světelným řetězům. A svíčky v sobě skrývají další bonus v podobě provonění místnosti. 

V mrazech nejlépe zahřeje teplý nápoj. Za nás je zimní období nejvhodnější pro přípravu horké čokolády, proto nesmí chybět ani v Hygge balíčku. Jedná se o velmi kvalitní čokoládu z ________ čokoládovny, tudíž z ní lze připravit hustou a kvalitní horkou čokoládu při dodržování postupu. Nechybí ani plecháček s motivem, který potěší a horká čokoláda se do něj bude nalévat skoro sama. 

Díky svíčkám, světýlkám, horké čokoláda a všemu kouzelnému v daném okamžiku vznikl pro obdarovaného prostor pro relax a chvilku klidu pro urovnání myšlenek. Z vlastní zkušenosti víme, kolik myšlenek za krátký čas dokáže proběhnout a jak je důležité si je poznamenat. Díky 5letému deníku si obdarovaný zaznamená své myšlenky každý den a to celých 5 let. Vznikne tak nejen vzpomínka na 5 prožitých let, ohlédnutí a porovnání myšlení v průběhu let. Díky dennímu zapisování si ale nejednou obdarovaný vzpomene i na Vás a originální dárek.  

Abychom nezapomněli - Hygge je ve velké míře spojován s Dánskem, odkud vlastně i pochází. Dánsko,ani jiné státy Skandinávie sice v boxu přibaleny nejsou, ale zato na obdarovanou čekají typické dánské sušenky. Tak dobrou chuť! Chcete-li tématicky v dánštině, tak tedy Nyd dit måltid. Tak neváhejte, objednejte a nahrajte originální vzkaz! 

PS: Láká vás nejen možnost zaznamenat si 5 let života? Zkuste Hygge box navrhnout jako vhodný dárek pro Vás. Třeba se Vám splní přání a dostanete taky povolení k nicnedělání s šálkem horké čokolády. A to přece za to stojí! 

 

Zajímavý článek o HYGGE

 

https://www.ifaster.cz/hygge-styl-bydleni/

 

Zajímavosti o HYGGE životním stylu

- Původ ze Skandinávie 

- Hygge je jedním ze způsobů, jak bojovat proti pošmurným dnům ve Skandinávských zemích a své obydlí si částečně prosvětlují díky drobným světýlkům a svíčkám 

Hygge je již zkrácená verze slova Hyggelig. Jak slovo chápat? Označuje to nejdůležitější pro hygge a celý jeho smysl = hřejivou atmosféru a útulnou pospolitost. I když slovo nachází svůj původ v norštině, hygge jako životní styl a způsob šťastného života více proslavilo Dánsko.

Obyvatelé Skandinávie si dokážou vychutnat i nedělní kávu, kdy si užívají kouzlo přítomného okamžiku a je to pro ně zážitek.

- Doporučení: šálek teplého nápoje, svíčka, světýlka

-  Ať je léto nebo zima, nebraňte se kouzelným okamžikům a vychutnejte si hygge se vším co k němu patří. Nezapomeňte tedy na sálek oblíbeného teplého nápoje popř. ledového dle ročního období :), a užít si buď čas s vašimi nejbližšími a nebo chvilku sám pro sebe například s knihou. 

- Zajímavost, co by mohla být v článku - recept na Glogg, Ollebrod, Kanelbullar, Drommar, Lussekatter, Pepparkakor,