Legendární šafránové rizoto

Risotto allo Zafferano

Staré lidové rčení tvrdí, že láska prochází žaludkem. V tomto boxu nahlédneš pod pokličku legendárního šafránového rizota, které k Itálii neodmyslitelně patří. Známé heslo “Šafrán nad zlato” dělá z tohoto rizota výjimečný pokrm. Už stovky let patří totiž šafrán k nejdražším kořením světa a navíc má, kromě různých zdravotních benefitů, také afrodiziakální účinky. :)

Vneste si domů kus Itálie a udělejte si romantiku v kuchyni. Společné chvíle jsou přece k nezaplacení. Jak že to vlastně je s tou jeho konzistencí? Pravé italské rizoto je krémové, po talíři ani neteče, ani z něj není slepená hrudka, ale krásně se rozprostírá.

Kopie souboru safranove_rizoto 2

Budeš potřebovat:

Šafrán 0,1 g
Rýže 300 g
Bílé víno 150 ml
Olivový olej 1 lžíce
Šalotka 1 ks
Parmazán 2 lžíce
Máslo 100 g
Sůl
Zeleninový nebo kuřecí vývar

Podejte skleničky, otevřete víno a připijte si na hezký večer. Ve větším hrnci zahřejte lžíci oleje, přidejte na kostičky nakrájenou šalotku a nechejte rozvonět a zesklovatět. Přidejte rýži a ze všech stran pečlivě orestujte. Zalijte asi 150 ml vína a nechejte se unášet jeho vůní, dokud se všechno neodpaří. Osolte a podlejte horkým vývarem tak, aby byla všechna rýže ponořená. S láskou otevřete pytlíček šafránu, vsypte do rýže a pozvolna vařte, dokud se tekutina neodpaří. Nezapomínejte často míchat, ale nezapomínejte ani na skleničky s vínem. Když je rýže al dente a vývar odpařený, sundejte společně z plotýnky, vmíchejte máslo a parmazán.
Naservírujte na své oblíbené talíře, usaďte se, dopijte zbytek vína a užijte si krásný zbytek večera. :)

1

Rice

Kulatozrnná italská rýže, která se nejlépe hodí k přípravě legendárního krémového rizota.
Obsah: 500 g.

6

Zafferano

Šafrán nad zlato aneb Nejdražší koření světa. Ručně sbírané pestíky šafránu, jejichž silné aroma se při vaření do pokrmu krásně uvolní.
Obsah: 0,1 g.      

produktovky - gifit - web

Vino

Bílé víno pocházející z regionu Veneto, provincie Verona. Custoza je DOC víno vyrobené z hroznů Trebbiano Toscano, Garganega a Tocai Friulano. 
Objem: 750 ml.

 
2

Olio

Extra panenský olivový olej, vyrobený z těch nejlepších oliv ze středomořských oblastí. Ovocná, lehce nahořklá chuť.
Objem: 250 ml.

8

Cucchiaio di legno

S láskou vyrobená - pro lásku k jídlu. Vařečka z jednoho kusu dřeva, která nepoškrábe povrchovou úpravu nádobí. S láskou míchej!
Množství: 1 ks.